Aktualności

statuetka3

W sobotę 27 stycznia w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej odbyła się Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu, wieńcząca XXVII edycję konkursu Lider Polskiego Biznesu.

Jury konkursu, którego członkinią od wielu lat jest Prezes BAA Polska – Pani dr Grażyna Magdziak, uhonorowało 10 firm i ich prezesów złotymi statuetkami Lidera Polskiego Biznesu; do nagrody nominowanych było 19 przedsiębiorstw.

Na scenie Teatru Wielkiego przedsiębiorców witał prezes BCC Marek Goliszewski. Gośćmi przedsiębiorców byli m.in. minister rozwoju Jerzy Kwieciński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Leszek Skiba oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Lewandowski. W tegorocznej Gali udział wzięło ponad 2 tysiące gości.

Nagrodami Specjalnymi uhonorowano w tym roku: Wernera Hoyera, prezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego i profesora Normana Daviesa.

 

Szczegółowa relacja z Gali jest dostępna pod linkiem:

https://www.bcc.org.pl/2018/01/wielka-gala-liderow-polskiego-biznesu-2018-final-konkursu-lider-polskiego-biznesu/

zd1 2018.02.09

zd2 2018.02.09

zd3 2018.02.09

zd5 2018.02.09

Zdjęcia: BCC

9 luty 2018 r.

 

logo RDS

W dniu 30 października w Pałacu Prezydenckim Prezes BAA Polska Grażyna Magdziak, jako członek Rady Dialogu Społecznego, brała udział posiedzeniu plenarnym, którego tematem była prezentacja przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę założeń projektu noweli ustawy o RDS i innych instytucjach dialogu społecznego.

Rozpoczynając posiedzenie RDS, Pan Prezydent podziękował wszystkim członkom Rady za ich pracę i zaangażowanie w rozwój dialogu społecznego. Zdaniem Pana Prezydenta jest to „wielkie zadanie, które jest realizowane dla Polski, jest realizowane dla tych celów, które są w ustawie o Radzie Dialogu Społecznego wskazane, które można bardzo krótko streścić określeniem, że jest to praca dla dobra rozwoju Rzeczpospolitej i dla dobra budowania pomyślności polskiego społeczeństwa we wszystkich jego warstwach”. Następnie przedstawione zostały szczegółowe założenia noweli ustawy o RDS i innych instytucjach dialogu społecznego i rozpoczęta została dyskusja nad nowymi rozwiązaniami.

W posiedzeniu RDS udział wzięli także Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, Wiceprezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, ministrowie Rządu RP oraz przedstawiciele największych organizacji pracodawców oraz związków zawodowych.

Więcej szczegółów na temat ww. posiedzenia RDS na stronie Kancelarii Prezydenta pod linkiem:

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,783,prezentacja-projektu-nowelizacji-ustawy-o-radzie-dialogu-spolecznego.html

zdjęcie RDS1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 zdjęcie RDS2

 zdjęcie RDS3

 zdjęcie RDS4

 autor zdjęć: Jakub Szymczuk KPRP

 30 października 2017 r.

ambasador logo25 września br. w Pałacu Lubomirskich, siedzibie Business Centre Club odbył się uroczysty finał IX edycji konkursu Ambasador Polskiej Gospodarki. W tej edycji konkursu wyróżniono 70 Ambasadorów. Gościem honorowym IX edycji konkursu był podsekretarz stanu ds. dyplomacji ekonomicznej, polityki amerykańskiej i azjatyckiej w MSZ Marek Magierowski, który wręczał laureatom dyplomy wraz z przewodniczącą jury konkursu Grażyną Majcher-Magdziak, prezesem BAA Polska, Markiem Goliszewskim, prezesem BCC oraz gen. Leonem Komornickim, członkiem Rady Organizatorów BCC.


Przedsiębiorcy ubiegali się o tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki w sześciu kategoriach: Eksporter, Firma Globalna, Kreator Rozwiązań XXI Wieku, Marka Europejska, Najwyższa Jakość, Partner Firm Zagranicznych. Tytuł otrzymały te firmy, których działalność została uznana za najlepiej realizującą ideę konkursu w danej kategorii, w oparciu o ocenę punktową ankiety.

Podczas uroczystości Pani Prezes BAA Polska i jednocześnie przewodnicząca jury konkursu, podzieliła się refleksjami, jakie nasunęły się jej po analizie ankiet konkursowych „- Wiem, jak niezwykle mocno Państwo na ten tytuł zasługujecie i jak ogromny potencjał drzemie w Państwa firmach , ponieważ dokładnie zapoznałam się z ankietami konkursowymi. W konkursie jest kilka kategorii, a w każdej występują firmy zarówno te najbardziej znane, po których można było oczekiwać, że takie zaszczytne tytuły im się należą, ale również firmy małe, mniej znane, a więc takie, które wyrosły jako ci Ambasadorowie Polskiego Biznesu. Jesteśmy i z jednych i z drugich, a z tych drugich może bardziej, niezwykle dumni, że rodzą nam się takie firmy, których produkty, usługi i wyroby kupowane są za granicą albo takie, które współpracują w Polsce, co nie jest mniej ważne, z podmiotami zagranicznymi i także promują nasz biznes. Nie zapominajmy bowiem, że jest wśród nas grupa firm, które oferując w kraju współpracę dużym partnerom zagranicznym, są również znakomitym ambasadorem naszej gospodarki (…)”.

 
Podstawowym celem konkursu jest promocja Polski na arenie międzynarodowej jako wiarygodnego partnera gospodarczego oraz sprzyjanie współpracy pomiędzy Ministerstwem Gospodarki a środowiskami gospodarczymi.

Więcej o konkursie na stronie bcc.org.pl.

Zapraszamy.

ambasador2017 2

ambasador2017 1

1 października 2017 r.

Pierwsza z nich, jeden z największych dystrybutorów artykułów włókienniczych i tekstyliów otrzymała zgodę MSP na inwestycję kapitałową, dzięki której powstanie silna krajowa grupa kapitałowa firm branży tekstylno-odzieżowej. 
    
Druga firma, duży producent konstrukcji infrastrukturalnych, uzyskała 16 mln zł w ramach Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców znajdującego się w kompetencjach Ministerstwa Skarbu Państwa. Przyznane wsparcie ma zostać przeznaczone na rozbudowanie potencjału operacyjno-wytwórczego naszego Klienta w zakresie rozwoju oferty dedykowanej dla sektora gazowego i energetycznego. 
 
Zadaniem BAA Polska było opracowanie dla obu Klientów tzw. Testu Prywatnego Inwestora oraz pomoc w skompletowaniu dokumentacji i przejściu procedury kwalifikacji złożonych wniosków o dofinansowanie inwestycji. 
Parter BAA Polska, Sylwia Galant-Załęgowska została powołana przez Wiceministra Rozwoju Regionalnego, Pana Jerzego Kwiecińskiego do prac Forum do spraw uproszczeń systemu wykorzystania środków funduszy Unii Europejskiej, powołanego Zarządzeniem nr 49 Ministra Rozwoju z dnia 16 września.  
 
Jest to organ pomocniczy Ministra Rozwoju, którego zadaniem jest wypracowanie rekomendacji mających na celu efektywniejsze i skuteczniejsze wdrażanie instrumentów pomocy współfinansowanych w ramach funduszy Unii Europejskiej, w tym Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. 
 
Praca Forum odbywa się cyklicznie pod bezpośrednim przewodnictwem Wiceministra Jerzego Kwiecińskiego.
 
O wynikach prac Forum będziemy Państwa na bieżąco informować.

W dniu 6 października odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu problemowego ds. Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju działającego w ramach Rady Dialogu Społecznego. Do tego wąskiego grona ekspertów powołana została także dr Grażyna Magdziak, Prezes BAA. Głównym punktem pierwszego posiedzenia Zespołu była Prezentacja Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przez Pana Jerzego Kwiecińskiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Napisz do nas Kontakt

BAA logo

BAA Polska to zespół doświadczonych ekspertów oraz lider wielopodmiotowych konsorcjów.

Przydatne linki

  • Projekty "START UP"
  • Sukcesja w firmie
  • Interim Management
  • Poszukiwanie inwestorów
  • Strategie rozwoju

Kontakt

BAA Polska Sp. z o.o.
ul. Powązkowska 15
01-797 Warszawa
tel:  (+ 48 22) 562 33 43
fax: (+ 48 22) 562 33 45

e-mail: baa@baa.com.pl

© Solmedia 2018